Basın Açıklamaları

KOMÜNİSTLER DİYOR Kİ: Sevsinler sizin Avrupa karşıtlığınızı!

Almanya AKP’li bakanların ülkelerinde siyasi toplantı yapmalarına izin vermedi. Hollanda ve Avusturya’da benzer kararlar alıyor.

AKP’li bakanlar ve Erdoğan kaç gündür esip gürlüyor, Almanya’yı faşistlikle suçluyor, milliyetçiliği körüklemeye çalışıyor.

Ancak Türkiye’de faaliyet gösteren ve ülkemizdeki özelleştirme süreçleri sonucunda Avusturyalı bir şirkete ait olan Petrol Ofisi, daha dün Hollandalı bir şirkete satılırken nedense AKP’den tek bir laf işitilmiyor.

Bu bir kayıkçı dövüşüdür. AKP’yi zamanında destekleyen de, FETÖ’yü koruyan da AB emperyalizminden başkası değildir. Gümrük Birliği anlaşması ile ülkemizin emperyalizm tarafından sömürülmesine ses çıkarmayan ise AKP’dir.

Ülkemizde AB emperyalizmiyle yapılan bütün ekonomik, askeri ve siyasi anlaşmalar açıklanmalıdır. Varsa gücünüz ve niyetiniz, elinizden tutan yoktur.

Avrupa Birliği, emperyalist bir birliktir. Komünistler, bu ülkede gerici, emek düşmanı ve işbirlikçi AKP’nin karşısında yer aldıkları gibi, emperyalist Almanya’nın da karşısında dururlar.

Ne AKP milli bir güç ne de Almanya demokrasinin beşiğidir. AKP işbirlikçi ve baskıcı bir iktidar, Almanya da emperyalist bir polis devletidir.

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

4 Mart 2017

Yukarı