Basın Açıklamaları

Emperyalist şirketi uyarıyoruz: Cargill işçilerinin hakkını verin!

Yaklaşık beş yüz gündür onurlu bir şekilde mücadele eden Cargill işçilerinin mahkemede kazandıkları işe iade hakları Amerikan şeker tekeli Cargill’in patronu tarafından yok sayılmaya çalışılıyor. Sendikal mücadeleleri nedeniyle işten atılan Cargill işçilerinin Bursa’da fabrika önünde yüzlerce gün boyunca süren direnişleri şimdi Amerikan şeker tekelinin İstanbul’daki genel merkezi önünde devam ediyor.
 
Bursa’da direnişin zorluklarına, sermaye devletinin engellemelerine ve kötü hava koşullarına göğüs gererek bugünlere gelen Cargill işçileri kazanmıştır. Sömürücü emperyalist şirket ne olursa olsun bu kazanımı kabullenecek ve işçilerin hakkını teslim edecektir.
 
O yüzden kendilerini bir kere daha uyarıyoruz: Cargill işçilerinin hakkını verin. İşe iadelerini koşulsuz bir şekilde kabul edin!
 
Partimiz Türkiye Komünist Hareketi Cargill direnişinin en başından beri Cargill işçilerinin haklı mücadelesinin yanında olmuştur. Direnişin 500. gününde İstanbul’da Cargill şirketinin genel merkezi önünde yapılacak olan basın açıklamasında kardeşlerimizin yanında olacağız. Tüm üye ve dostlarımızı basın açıklamasına katılmaya, Cargill işçilerinin sesini güçlendirmeye davet ediyoruz.
 
İşçilerin birliği sermayeyi yenecek! Cargill işçisi kazanacak!
 
Türkiye Komünist Hareketi
İstanbul İl Örgütü
 
Basın açıklaması:
Tarih: 30 Ağustos 2019 Cuma
Saat: 14:00
Yer: İstanbul Ataşehir Palladium İş Merkezi önü

 

To Top