Basın Açıklamaları

Hem suçlu hem güçlü Amerikan şirketine boyun eğmek yok

Direnen Cargill işçilerinin yanındayız!

Sendikalı oldukları için işten atılan ve direnişe geçen Cargill şeker fabrikası işçileri Bursa’dan İstanbul’a yaptıkları yürüyüş ile seslerini tüm topluma ulaştırmaya çalışıyor.

Ülkemizde şeker üretimine vurulan darbenin sembolü, kamu arazisi üzerine usulsüzce yerleşmenin adı, Türkiye’nin ABD emperyalizme bağımlılığının en somut örneklerinden biri olan Amerikan şeker tekeli Cargill bu sefer de işçi düşmanlığı ile gündeme geldi.

Unutmayalım! AKP iktidarının ülkemizi emperyalizme tam boy bağımlı hale getirmesinin en önemli örneklerinden biri olan Cargill, hem suçlu hem güçlüdür. Amerikan şeker tekeli Cargill’in sendikalı oldukları için işçileri işten atması kabul edilemez.

Türkiye Komünist Hareketi halkımızı Cargill şirketinin işçi düşmanlığına karşı çıkmaya ve işten atılan işçi kardeşlerimiz ile dayanışmaya çağırmaktadır.

Bunun için Partimiz yürüyüşlerinin dördüncü gününde İstanbul Kartal Meydanı’na gelecek olan Cargill işçilerine 17 Eylül Pazartesi günü saat 19:30’da bir dayanışma ziyareti düzenleyecektir. Tüm üyelerimizi, dostlarımızı ve duyarlı kamuoyunu bu dayanışma ziyaretine davet ediyoruz.

Hem suçlu hem güçlü Amerikan tekeli Cargill’e boyun eğmeyeceğiz!

Türkiye Komünist Hareketi İstanbul İl Örgütü

17.09.2018

To Top