Basın Açıklamaları

KOMÜNİSTLER DİYOR Kİ: Kimyasal silah yalanına inanma!

Suriye Hükümeti’nin kimyasal silah kullandığına dair manipülatif ve yalan haberlerin emperyalist merkezler tarafından yeniden üretilmeye başlanması üzerinden 24 saat geçmeden İsrail uçakları Suriye’ye saldırdı.

Amaç emperyalistlerin Suriye’ye saldırısına “kimyasal silah” bahane edilerek yeni bir kılıf bulmak. Cihatçı terör ile amaçlarına ulaşamayan emperyalistler bu kez “kimyasal silah yalanı” ile Suriye’ye saldırıyorlar. Her zamanki gibi, daha geçtiğimiz hafta 31 Filistinliyi katleden İsrail yönetimi, dün Suriye’ye hava saldırısında bulunmuştur.

“Kimyasal silah” haberlerinin kaynakları, “Beyaz Miğferler” adındaki sivil görünümlü cihatçı örgütlenme ile İngiltere’de bulunan “Suriye İnsan Hakları Gözlemevi” adıyla bilinen emperyalist merkezler tarafından yönetilen karanlık odaktır.

Her iki haber kaynağı cihatçı terörün sivil yüzüdür. Her iki haber kaynağının arkasında emperyalist istihbarat örgütleri bulunmaktadır.

Suriye halkının meşru direnişini zayıflatmak ve Suriye’ye yönelik yeni bir saldırı için uzun süredir planlanan “kimyasal silah provokasyonu” hayata geçirilmektedir.

Cihatçı terör örgütleri üzerinden kimyasal silah tezgahı bizzat emperyalistler planlanmakta, kimyasal silah bizzat cihatçı terör örgütleri tarafından kullanılmaktadır. Bu senaryonun daha önce Irak’ın işgalinde de gündeme geldiği unutulmamalıdır!

Amaç Suriye’ye saldırmak, Suriye’yi bölmek ve emperyalistlerin Suriye’ye yerleşmesine zemin hazırlamaktır.

Suriye’nin kuzeyinde ABD ve Fransız üsleri bulunduğunu unutma!

Emperyalist merkezler, AKP iktidarı ve yandaş basın tarafından servis edilen bu haberlere inanma! 

Cihatçı terörün emperyalistler tarafından desteklendiğini akıldan çıkarma!

Bu yalana kanma!

Suriye’ye yönelik emperyalist saldırılara ve Suriye’nin emperyalist işgaline hayır!

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

9 Nisan 2018

To Top