Basın Açıklamaları

TKH Gençliği: Gelecek yeni bir düzende!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen atamalarının sonuçlarını açıklamasının ardından, Çorum’da bir öğretmen ataması gerçekleşmediği için hayatına son verdi.

Bir yanıyla ALES sınav sonuçlarında son sıralarda yer almasına rağmen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun akrabası Şeyma Çavuşoğlu yüksek lisans programına kabul edilmişken, diğer yanıyla ülkemizde ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen sayısı 50’ye yaklaşmış bulunmaktadır.

Her fırsatta yeni açılan üniversitelerle, 8 milyon üniversite öğrencisi ile övünen iktidar, üniversitelerden mezun olan öğrencilere istihdam sağlayamamaktadır.

İşsizler ordusuna yeni insanlar eklenmektedir.

Kendi akrabalarına, yandaşlarına istedikleri gibi kadro açarak atama yapan iktidar, üniversite mezunlarına “her mezun iş bulmak zorunda mı” diyerek dalga geçmektedir.

AKP, “üniversiteler en özgür ve güçlü dönemini yaşıyor” derken, gençlik okumak için çalışırken iş cinayetlerinde hayatını kaybetmekte, iş bulamadığı için intihar etmektedir.

Emekçilerin geçim sorunu ve gençliğin geleceksizliği ortaktır ve kapitalizm tarafından yaratılmaktadır. Bu tablo bütünlüklü bir mücadele ile değişebilir. Bu mücadele ise yeni bir ülke, adlı adınca sosyalist Türkiye mücadelesidir!

 

TKH Gençliği

11 Şubat 2019

 

To Top