Basın Açıklamaları

TKH Gençliği: HARUN KARADENİZ’İN TIRNAĞI BİLE OLAMAZSINIZ!

ABD projesi, işbirlikçisi ve uşağı olan AKP’nin ”dış güçler” hamasetinin sürdüğü şu dönemde eski AKP Mv. Metin Külünk’ün yaptığı açıklama yalanın ve iki yüzlülüğün vücut bulmuş biçimidir. Metin Külünk, AKP’nin özellikle Suriye başlığıyla birlikte ortaya çıkan ”pazarlık” halini anti-emperyalizm gibi pazarlamakta ve ”sağcısı, solcusu, dindarı, dindar olmayanı” bu noktada durmaya çağırmaktadır. Utanmadan 68 Gençlik önderlerinden Harun Karadeniz’in adını ağzına almaktan imtina etmemektedir.

Baştan söylenecek olan bellidir. AKP bir ABD projesi olarak gerek bölgemizde gerek ülkemizde emperyalizm lehine bir dönüşümün ürünüdür. Ömrü boyunca da tam boy bağımlılığı ve memleketin ABD’nin bir ileri karakolu halinde görevini sürdürmesi için elinden geleni yerine getirmiştir. Emperyalizme iktisadi, siyasi, askeri olarak her durumda göbekten bağlı olan bu iktidar bugün S-400 pazarlığıyla aklınca ”solculara” anti-emperyalizm satmaya kalkmaktadır.

Harun Karadeniz ve bu memlekette komünist gençlik emperyalizme gövdelerini siper ederken, bağımsızlık kavgası yolunda yaşamlarını adarken sizler 6. Filo’yu kıble yapanlarsınız. Komünizmle Mücadele Dernekleri’nde yetişen siyasal islamcı kuşak olarak ömrünüz anti-komünizmle geçmiştir.

Emperyalizm karşıtlığının düsturu kapitalizm karşıtlığıdır. Sizler asalak patron sınıfının biricik temsilcileri olarak bu ülkenin emekçilerine, yoksullarına söyleyecek hiçbir sözünüz yoktur.

Emperyalizme, onun işbirlikçisi sermaye sınıfına ve iplerini elinde tuttuğu gericilere ve faşistlere karşı mücadele biz komünist gençliğin temel dayanak noktalarıdır. Harun’un adını utanmadan ağzınıza alamazsınız, bu tarih bizlerindir.

Bizlerin tarihi, emperyalizme karşı yurtseverlik mücadelesi ile kaydedilmiştir. Sizlerinki ise memleketi emperyalizme teslim etmekle. Bizler emperyalizmi bu topraklardan kovacak iradeyi ilmek ilmek örecek ve Sosyalist Türkiye’yi kuracağız. Bundan kimsenin tereddütü bulunmamalıdır.

TKH Gençliği üniversitelerde yeni bir genç kuşak ile sizin tam boy karşınızda yurtseverliği yükseltecektir. Harun Karadeniz de bu gelecek mücadelesinde bayrağımızda yerini almıştır ve yine mücadelemiz içerisinde yaşayacaktır!

 

TKH Gençliği

30 Haziran 2019

 

To Top