Basın Açıklamaları

Antalya TKH Gençliği: Kes Sesini Süleyman Dinç!

Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu Şube Müdürü Vekili Süleyman Dinç, eksiklikleri giderilmemiş yurtta kalmak istemeyen öğrencilere “Bu yurda girerken gelir durumunuza göre geldiniz. Burada bana ahkam kesmeyin. Herkesin gelir durumu minimizeydi, öyle geldi. 3’te 1’inize yakınınız burslusunuz.” diyerek şartları kabullenmelerini istedi.

TKH Gençliği olarak Süleyman Dinç’e bir çift sözümüz var: Kes Sesini!

Süleyman Dinç sermaye ağzıyla konuşmaktadır. Bin bir zorlukla üniversite eğitimini almaya çalışan, ek işlerle yaşamını sürdürmeye çalışan öğrencilere ‘Ahkam Kesemezsiniz.’ AKP, YÖK ve KYK zaten öğrencilerin barınma sorununa kayıtsız kalırken inşaatı tamamlanmamış yurtlara yerleştirilen öğrencilerin itirazlarına ise tam bir aymazlıkla cevap vermektedir.

Süleyman Dinç tüm bunları söylerken, öğrencilere gelir durumları üzerinden sınıfınızı bilin demektedir. Sınıfımızı bildiğimizden emin olmasını isteriz. Bizler, bu memleketin alın teriyle, onuruyla yaşayan işçilerinin, emekçilerin çocuklarıyız. Senin sınıfın nedir Süleyman Dinç?

İlericiliğin, bilimin ve aydınlanmanın kalesi olması gereken üniversiteler kapılarını sermayeye ağzına kadar açmış, cemaatlere, gerici vakıflara ve faşistlere konferanslar, etkinlikler yaptıran bir noktaya gelmiştir. Bu durumun arka planında AKP’nin 14 yıllık gerici toplumsal dönüşümü ve sermayenin kar hırsı yatmaktadır. Öğrenciler müşteri olarak görülmekte üniversite ise büyük bir işletme gibi yönetilmektedir.

En temel hakkımız olan barınma hakkımızı sonuna kadar savunacağız.

Üniversitelerde eşit,parasız bilimsel eğitim mücadelesini büyüteceğiz.

Kahrolsun Sermaye Düzeni!

Yaşasın Eşit, Parasız, Bilimsel Eğitim!

 

ANTALYA TKH GENÇLİĞİ

12 Ekim 2016

 

ant1

ant2

To Top