Parti' den Haberler

‘Bilim düşmanlarını polis ordusu koruyamaz!’

Emine Erdoğan’ın Sakarya Üniversitesi’ni ziyareti sırasında TKH’lı 5 öğrencinin gözaltına alınması üzerine bir açıklama yapan TKH Gençliği, ‘Bilim düşmanlarını polis ordusu koruyamaz!’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen “Uluslararası Disiplinler Kadın Çalışmaları Kongresi” ne katıldı. Sakarya Üniversitesi kampüsü içerisindeki alana helikopterle gelen Emine Erdoğan’a Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da eşlik etti.

Erdoğan geldiği sırada okulda kalarak kongreyi izlemek isteyen beş öğrenci karakola götürülerek gözaltına alınırken, okulda da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Üniversite kampüsünde çok sayıda özel harekat polisi nöbet tutarken, yemekhanenin bir bölümü de güvenlik görevlilerine ayrıldı. Okula minibüsler alınmadı, öğrenciler yürüyerek sınıflarına ulaşmaya çalıştı.

Emine Erdoğan’ın Sakarya Üniversitesi’ni ziyareti sırasında TKH’lı 5 öğrencinin gözaltına alınması üzerine bir açıklama yapan TKH Gençliği, “Bilim düşmanlarını polis ordusu koruyamaz!” dedi.

İşte TKH’dan yapılan o açıklama:

AKP iktidarının gerici, piyasacı ve saldırgan politikaları ülkenin dört bir yanında olduğu gibi son günlerde de üniversitelerde etkisini göstermektedir.

AKP iktidarı yıllardan beri kadınları her alanda yoksayarak, kadın düşmanı politikalarla kadına yönelik şiddeti meşrulaştırma çabası içindedir. Sakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal İşler Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAÜKAM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) çağrısıyla yapılan etkinlikte öğrenciler kendi okullarında kongre salonunun dışında olmalarına rağmen kolluk kuvvetleri tarafından zorbalıkla gözaltı aracına bindirilmişlerdir.

Kadın ve bilim düşmanlarının okulun kongre salonunda kürsüde konuşma yaptığı, kadının kahkahasına, ne giyeceğine, kaç çocuk yapacağına karar vermeyi kendilerine görev bilmişlerin elini kolunu sallayarak girebildiği okulda, üniversitenin öğrencileri, salona alınmamış, gözaltına alınmıştır.

Bizler okullarımızı bu gerici, kadın ve bilim düşmanı zihniyete bırakmayacağımızı ilan ediyoruz. Bu zihniyet her nereye giderse gitsin karşısında üniversitelerin ilerici, yurtsever ve devrimci öğrencilerini bulacaktır.Üniversitelerde gericiliğe geçit vermeyeceğiz!

 

http://www.abcgazetesi.com/bilim-dusmanlarini-polis-ordusu-koruyamaz-3922h.htm

To Top