Basın Açıklamaları

Diyanet İşleri Başkanlığı siyasi parti mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni bir uygulama başlatacağını ve bir siyasi parti gibi camilerde gençlik kolları kuracağını ilan etti. Sabah namazında gençler buluşup, ücretsiz olarak ve gönüllülük esasıyla ilmihal ve hadis gibi dersler alacaklarmış.

Amaç güya FETÖ’ye karşı gençleri korumakmış.

İlmihal ve hadis derslerinin ücretsiz olması gibi bir garabete imza atan Diyanet, kadro devşirmenin tıpkı FETÖ’nün yaptığı şekilde ücretsiz eğitimden geçeceğini zannediyor.

Gençlerin, tarikatların, cemaatlerin ve gerici örgütlenmelerin tuzağına düşmemesi için yapılması gereken tarikatların ve cemaatlerin kapatılmasıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı ortada dururken Diyanet’in bu uygulaması büyük bir hiledir. Devlet her alanda ücretsiz, bilimsel ve eşit eğitim sağlamalıdır. Özel okullar devletleştirilip herkese fırsat eşitliği sağlanırsa, gerici örgütlenmelerin eğitim üzerinden “insan devşirmesinin” de önüne geçilecektir.

Camilere gençlik kolları uygulaması Diyanet’in bir siyasi partiye dönüşmesi anlamına gelmektedir. FETÖ şantajıyla amaç siyasal bir Diyanet yaratma girişimidir.

Yapılması gereken ilk iş Diyanet’in toptan kapatılmasıdır!

To Top