Genel

Diyanet kapatılmalıdır!

Ali Erbaş görevden alınmalıdır!

Bugün Diyanet anayasanın temel ilkesi olan laiklik karşıtı eylemlerin ve siyasetin odağı olmuştur. Diyanet, bir devlet kurumu olmasına rağmen doğrudan anayasa karşıtı bir siyasal odak haline dönüşmüştür.

Diyanet, FETÖ örneğinde olduğu gibi tarikat ve cemaatlerin din istismarcılığına karşı duracağı yerde tarikat ve cemaatlerin örgütlenmesine zemin hazırlıyor, bizzat onların yerini alıyor!

Türkiye’de Kuran kursları yasak değildir, yeteri sayıda vardır ve isteyen her yurttaşa ve çocuklarına da açıktır. Buna rağmen hastaneler, cezaevleri, üniversiteler gibi yerlerde bile Kuran Kursu açılmasını dayatmanın mantıklı bir izahı yoktur. Kuran’ın Türkçesi mevcuttur. İsteyen her yurttaş Kuran’ı okuyabilir, anlayabilir. Kuran’ı anlamak için aracıya ihtiyaç da yoktur. Amaç din devletidir!

İlkokul öncesi din eğitiminin zorunlu hale getirilmesini talep eden Diyanet açıkça Taliban rejimine özenmektedir! 12 Eylül cuntasının dayatması olan zorunlu din derslerinin kaldırılması gerekirken okul öncesi din eğitiminin zorunlu olmasını talep etmek laiklik düşmanlığıdır!

Kuran kurslarının yatılı olmasının ve Kuran öğrenmek için çocukların evden koparılmasının izahı bulunmamaktadır. Bir dizi tarikat ve cemaatin Kuran kursu adıyla “yatılı” yurtlar açması bir din eğitimi değil, beyin yıkama faaliyeti ve tarikat-cemaatlere “üye devşirme” aracıdır! Çocukların din adına karanlık odaklara teslim edilmesine izin verilemez!

Din, sokakta, ticarette, siyasette, yargıda olmalı” diyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, anayasal ilke olan laikliğin ortadan kaldırılmasını ve teokratik bir devlet düzenine geçilmesini açıkça ve somut olarak talep etmektedir!

Ali Erbaş görevden alınmalıdır. Artık Diyanet bir devlet kurumu olmaktan çıkmış, teokratik devleti talep eden bir odak haline dönüşmüştür!

Laiklik olmadan eşitlik, adalet, özgürlük mümkün değildir!

Taliban dostları kaybedecek, laik Türkiye kazanacak!

To Top