Genel

Dünyanın neresine gidersen git attığın tekmeyi unutmayacağız!

Soma’da 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği büyük işçi katliamından sonra AKP iktidarını protesto eden işçilerden bir tanesine yerde tekme atarak tarihe geçen Yusuf Yerkel’in Frankfurt Başkonsolosluğu’na “Ticari Ateşe” olarak atandığı ortaya çıkmıştır.

O dönem Tayyip Erdoğan’ın “Özel Kalem Müdür Yardımcısı” olan Yerkel’in, Frankfurt’ta maaşını Euro ile alacak, ev kirası ve masrafları da devlet tarafından karşılanacakmış.

Attığı tekmeden sonra “ayağı incindiği” için iş göremez raporu alacak kadar yüzsüz bir kişi olan işçi düşmanı Yerkel’in böylesi bir göreve atanması kabul edilemez.

Yusuf Yerkel, haklı olanı, sermaye düzeninden ve devletinden aldığı güçle ezmeye çalışmaktan ve yeri geldiğinde emekçileri linç etmekten bile kaçınmayacak faşist zihniyetin tipik bir temsilcisidir.

301 işçinin katledildiği bir faciayı protesto eden işçiye tekme atan zihniyet tam da ülkemizdeki haramiler düzeninin bir yansımasıdır. Bugün aynı kişinin yurtdışına ateşe olarak atanması AKP iktidarının paranın saltanatından yana ve emekçi düşmanı yüzünün bir kere daha açığa çıkması anlamından başka bir şey değildir.

AKP iktidarı, yandaşı olan işçi düşmanlarına Euro ile maaş veriyor, ev kiralarını ve masraflarını karşılıyor. Ülkemizdeki emekçilerin payına ise işsizlik, yoksulluk, açlık ve büyük bir sömürü düşüyor.

Yerkel dünyanın neresine giderse gitsin, sömürücü güçler ve sermaye iktidarı adına attığı o tekmeyi unutmayacağız!

Paranın saltanatını yıkacağız!

To Top