Genel

Elektrik saatlerimiz değil haramilerin düzeni mühürlenmeli!

Emekçi halkın cebine göz diken ve sermayenin çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen AKP iktidarı başta elektrik olmak üzere tüm yaşamsal alanlarda yapılan zamlar yokmuş gibi pişkince davranmaya devam ediyor.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan elektrik ücretlendirmesindeki kademe değişikliği tam anlamıyla ülkemiz emekçileriyle dalga geçmekten başka bir şey değildir. Söyleyin, kimi kandırıyorsunuz?

Yıllarca bu ülkenin kamusal zenginliklerini sermayeye peşkeş çekilmesinin, memleketin parsel parsel yabancı sermayenin talanına açılmasının ve tüccar siyasetinin her daim patronların çıkarlarını savunmasının sonuçlarını yaşamaktayız.

Kışın ortasında elektrik ve doğalgaza yapılan fahiş zam, tam da ülkemizdeki sermaye düzeni ve onun sahiplerinin yüzündendir. Emekçi halkımızın açlığının yanına bir de fatura soygunu eklenmiştir.

Şimdi bir de çıkmış elektrik ücretlendirmesindeki kademelendirmeyi değiştirdik diyorlar. Bu yalanlarla emekçileri kandıramayacaksınız.

Bu ülkede emekçilerin ürettiği tüm değerler bizim, bu düzen ise onlarındır.

Bizi bu düzene mahkum eden tüm özelleştirmeler iptal edilmeli; elektrik, su ve doğalgaz şirketleri devletleştirilmelidir. Bu soygun düzenine mahkum değiliz.

To Top