0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Erdoğan`a Biden hakkında önerimizdir: Seviyorsan çekinme söyle!
Erdoğan`a Biden hakkında önerimizdir: Seviyorsan çekinme söyle!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD dönüşünde yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili “İyi başladık diyemem, şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Ben şu ana kadar Amerika’daki liderlerin hiçbiriyle böyle bir şey yaşamadım” demiştir.

Erdoğan bu ifadeleri ile birlikte geçmişteki ABD başkanları ile olan ilişkisine vurgu yaparak, yeni Amerikan yönetimi ile arayı sıcak tutmak istediğini aleni bir şekilde ortaya koymuştur.

“Ey Amerika” diye başlayan cümleler tarih olmuş, AKP iktidarı son birkaç yıl içerisinde ABD’nin ülkemize dönük uyguladığı ekonomik ve siyasi yaptırımları sessizlikle geçiştirmiştir. Türkiye bir NATO üyesi ülke olarak başta Ortadoğu, Libya, Ukrayna ve son olarak Afganistan’da tam boy emperyalizm işbirlikçiliğinin gereklerini AKP eliyle yerine getirmektedir.

2002 yılında emperyalizmin tercihi ve onayıyla iktidara gelen AKP’nin ve kendisini ABD`nin Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı ilan eden Tayyip Erdoğan’ın bugünlere Irak işgaline ve Suriye’deki emperyalist müdahaleye destek vererek, İsrail ile açık ya da örtülü işbirliği yaparak geldiği herkes tarafından bilinmektedir.

O yüzden bunun adı denge politikası falan değil, düpedüz işbirlikçiliktir!

Önerimiz açıktır: Erdoğan, lafı dolandırmamalı, Biden’ı seviyorsa çekinmeden söylemelidir!

WhatsApp