Basın Açıklamaları

Gerici saldırganlar serbest, komünistler gözaltında…

Dün akşam saatlerinde Esenler’de partimizin yayın organı olan Sosyalist Cumhuriyet gazetesinin satışına dönük gerici faşist saldırı sonrasında altı TKH üyesi gözaltına alınmıştı. Gece gözaltındaki arkadaşlarımızdan dördü serbest bırakılırken, Yusuf Çakar ve Ali Can Demir yoldaşlarımız saldırıda bulunan gericilerin “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlaması ile halen gözaltında tutulmaktadır.

Partimizin siyasi faaliyetini engellemek için sözlü ve fiziki saldırıda bulunan gericiler ise serbest bırakılmıştır. Gerici AKP iktidarının ülkemizi getirdiği yer açısından yaşananlar ibretliktir. Siyasi gerekçelerle komünistlere saldıran gericiler serbest bırakılırken, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlaması ile komünistler gözaltında tutulmaktadır.

Konu Cumhurbaşkanı olunca akan sular durmakta, bir yurttaşa saldırı ve siyasi bir partinin faaliyetini engelleme girişimi ise meşru sayılmaktadır.

Sömürü düzeninin bekçisi, emperyalizmin işbirlikçisi, gerici AKP iktidarının yarattığı bu düzene ve gerici, faşist güçlere boyun eğmeyeceğimiz herkes tarafından bilinmelidir.

Gözaltındaki üyelerimiz derhal serbest bırakılmalıdır.

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

20 Mart 2018

 

To Top