Basın Açıklamaları

TKP 96 YAŞINDA… SOSYALİST CUMHURİYET İÇİN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ!

10 Eylül 2016

 

 

96 yıl önce çıktık yola…

96 yıl önce emperyalizme karşı mücadele eden, aydınlanmanın, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin simgesi haline gelen Türkiye Komünist Partisi yolumuza ışık tutmaya devam ediyor.

Dünümüz, bugünümüz, yarınımız olan partimizin 96. yılını, büyüyerek, güçlenerek anıyoruz.

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, ülkemizin içine girdiği tabloda büyük bir sorumluluk üstlenerek gerçek bir sınıf örgütlenmesi, militan bir kadın hareketi ve partizan bir gençlik mücadelesi yaratma iddiasıyla yola çıkmış, komünist hareketin tarihinde yeni bir sayfa açmıştır.

96 yıllık partimizin geçmişinden çıkardığımız dersler ile yolumuza devam ederken, bu bilinç ve kararlılıkla 96. yılımızda Sosyalist Cumhuriyet bayrağını yükseltmeye devam ediyoruz

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, 10 Eylül’de İstanbul Maltepe Nazım Kültürevi ve Edirne Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği etkinlik dışında, yine Eylül ayı içerisinde Ankara, Antalya, Aydın ve Mersin il binası ile İstanbul Sancaktepe, Gaziosmanpaşa, Avcılar, Şişli ve Bakırköy ilçe binasının açılışlarını gerçekleştirecek.

Halkımızı AKP boyunduruğundan kurtulmak için örgütlenmeye, laik, bağımsız yeni bir cumhuriyet için,  Sosyalist Cumhuriyet için mücadeleye çağırıyoruz.

Yaşasın Türkiye Komünist Partisi!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

 

To Top