Basın Açıklamaları

Türkiye, AKP esaretinden kurtulmalıdır!

İstanbul Atatürk Havalimanı’ nda gerçekleşen silahlı ve bombalı saldırı sonrası bir katliam daha yaşanmış, şu ana kadar 36 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir.

Bu fotoğraf kanlı bir fotoğraftır. Ancak bu fotoğrafın altında başka gerçekler yatmaktadır.

Hiçbir bomba, hiçbir katliam tek başına kontrolsüz güçlerin yol açtığı bir davranış biçimi olarak görülemez. Dün olduğu gibi bugün de patlayan bombaların, silahlı saldırıların arkasındaki güçlerin görmezden gelinmesi ve ülkemizde yaşanan acıların kader olarak gösterilmeye çalışılması büyük bir aldatmaca’dır.

Ortadoğu’da büyük bir paylaşım savaşı yaşanmaktadır. Bu savaşın en büyük suçlusu başta ABD olmak üzere emperyalist ülkelerdir. Tek tek bütün ülkelerde kurmuş oldukları istihbarat ve gladio örgütlenmeleriyle bu savaşa yön verecek adımlar atmaktadırlar.

Emperyalizmin çıkarları ve emelleri adına kullanılan İslamcı güçler bu tablonun önemli parçasıdır. Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta ve Türkiye’de İslamcı siyasi güçler emperyalizm tarafından kullanılmakta ve yönlendirilmektedir. IŞİD’in arkasındaki temel güç Suudi Arabistan paravanıyla emperyalizmden başkası değildir.

Bu kanlı fotoğrafın sorumlularından birisi de hiç kuşkusuz emperyalizmin çıkarları adına Ortadoğu’ya müdahale eden ve mezhepçi dış politikayı uygulayan AKP iktidarıdır. İşbirlikçi politikaların sonucu, bugün ülkemizde patlayan bombalar ve katliamlar olmuştur.

Bütün bunlarla beraber dünya emperyalist-kapitalist sistemi ancak ve ancak terörle, katliamlarla ve savaşla var olabilmektedir. Artık yaşanan onca katliamdan sonra emperyalist-kapitalist sistemin temel karakteri haline gelen terör olgusunu, ayrı ele almanın yolu bulunmamaktadır.

AKP iktidarının ülkemizi felakete sürükleyen politikalarında değişikliklerin gündeme geldiği bir kesitte bu katliamın yaşanması, kimse için şaşırtıcı sayılmamalıdır. Bu aynı zamanda emperyalist güçlerin mesajlarını nasıl vereceklerini göstermesi açısından ülkemiz için bir tekrar olmuştur.

Emekçi halkımız için bu gerçekler artık öğretici olmalıdır!

Artık yeter!

Öncelikle AKP’den kurtulmak, sonra ülkemizden emperyalizmi kovmak gerek!

Katliamlara karşı yapılacak ilk iş budur!

To Top