0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Soysuzluk, İngiliz gemisine binerek ülkesini satmak ve “Keşke Yunan kazansaydı” demektir
Soysuzluk, İngiliz gemisine binerek ülkesini satmak ve “Keşke Yunan kazansaydı” demektir

Bir düğünde çekilen ve dün basına yansıyan görüntülerde Refah Partisi Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesine “soysuz” dediği, sonrasında ise yapılan toplu dua töreninde gerici ifadelerin devam ettirildiği ortaya çıkmıştır.

Ülkemizdeki siyasal İslâmcıların riyakârlıkları ve gerçek yüzlerine dair örnekler saymakla bitmez. Amerikan 6. Filosunu kendine kıble belleyip namaz kılanlar, “Keşke Yunan kazansaydı” diyenler, CIA’nın emrinde ilericilere ve yurtseverlere saldıranlar, stratejik derinlik ve Yeni Osmanlı hayalleriyle emperyalizmin taşeronluğuna soyunanlar, ABD'nin BOP'una balıklama dalanlar, FETÖ örneğinde olduğu gibi darbeye yeltenip Meclis’i bombalayanlar, altı yaşında kızını “evlendirenler”, tarikat ve cemaat yurtlarında çocuklara tecavüz edenler, Sivas’ta onlarca insanı Madımak Oteli’nde yakanlar ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz onlarca örnek, hepsi aynı soydan ve boydandır.

Osmanlı’ya sahip çıkıp Cumhuriyet’e küfredenler önce o tarihe iyi baksınlar. Osmanlı’nın son padişahı Vahdettin’in İngiliz gemisine binerek ülkesini satması soysuzluk tartışmasına konulmuş en büyük noktadır. Kafasına fes takarak Osmanlı özentisini reklam eden tiplerin “Keşke Yunan kazansaydı” sözleri soysuzluk kelimesinin altının kalınca çizilmesidir.

Bugün AKP iktidarı sıkıştıkça dine ve inanç sömürüsüne sarılmakta, Gazze mitingi bahane edilerek hilafet ve şeriat bayrakları açılmakta, Şevki Yılmaz ve benzeri örneklerde olduğu gibi Cumhuriyet düşmanlığı yapılarak emekçilerin dini duyguları ile oynanmaktadır.

Bu ülkenin ilerici güçleri, gericiliğe, dinin siyasete alet edilmesine ve Cumhuriyet düşmanlığına prim vermeyecek.

Bunun için laiklik mücadelesini yükseltmeye, siyasal İslâmcıların ikiyüzlü siyasetlerine karşı durmaya devam edeceğiz!

Laikliği kazanacağız!

WhatsApp