0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

İşte AKP’nin “Türkiye Yüzyılı”: Kayyum rejimi
İşte AKP’nin “Türkiye Yüzyılı”: Kayyum rejimi

Ülkemizde yine hukuki kılıf uydurularak siyasi adım atılmış, bu defa da Hakkâri Belediyesi’ne kayyum atanmıştır.

31 Mart yerel seçimlerde DEM Parti’nin kazandığı belediyeye kayyum atanması, sadece AKP’nin hazımsızlığı değil, rejimin istibdati karakterini gösteren bir adımdır.

Bir yandan tasarladıkları anayasa taslağı ile dillerinden demokrasi söylemini düşürmeyenlerin, diğer yandan Hakkâri Belediyesi’ne kayyum ataması şaşırtıcı değildir. Bu durum AKP’nin kendi normalinden şaşmadığını göstermektedir. AKP’ye kaybetmiş olduğu itibarı altın tepside sunanların, AKP’ye vermiş oldukları cesaretin bedelini yine halk ödemektedir.

Kobani davasında verilen cezalar da düşünüldüğünde AKP’den demokratik bir açılım ve normalleşme süreci beklenmesi konusundaki beklentiler adım adım boşa düşmektedir.

Açlığın, sefaletin arşa çıktığı, yurttaşlık hukukunun dibe vurduğu, halkın öfkesinin gizlenemez düzeye vardığı bu süreçte AKP’nin yürüttüğü kayyum siyaseti, gene emekçi halkın duvarına çarpacaktır.

AKP’nin “sivil anayasa” söylemine kanmayalım. İstibdat rejimine karşı emekçilerin eşit, özgür, bağımsız ve laik Türkiye mücadelesini yükseltelim. Kayyum uygulamasına hayır.

WhatsApp