0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

T.C. vatandaşlığı para ile satılamaz!
T.C. vatandaşlığı para ile satılamaz!

Türkiye, AKP’nin babasının çiftliği değildir

Ülkeyi ekonomik krize sokan, halkı açlık ve yoksulluğa terk eden AKP iktidarı, şimdi de T.C. vatandaşlığını dolar milyarderlerine, zenginlere peşkeş çekiyor; sermayeyi ihya etmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz gün Resmî Gazete’de yayınlanan yasal düzenleme ile vatandaşlık elde etmek için 400 bin dolar değerinde konut satın alınması ya da Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) 500 bin dolar yatırılması yasal hale getirilmiştir.

Son yirmi yıldır ülkemiz emekçilerinin alın teriyle yarattığı kamu varlıklarını ve doğal kaynakları sermayeye peşkeş çeken AKP iktidarı, şimdi de T.C. vatandaşlığını yabancı patronlara ve dolar baronlarına peşkeş çekmektedir!

AKP iktidarı dün AB ile göçmen pazarlığı yaparak ülkeyi Avrupa’nın göçmen gettosu haline çevirmişti. Bugünse ülkeyi bir eli yağda bir eli balda olan ama bu ülke ile hiçbir ilgisi olmayan zengin sınıfların çöplüğü haline döndürmekten ve bunun karşılığında sermayeyi ihya etmekten imtina etmiyor. 

Türkiye, AKP’nin babasının çiftliği değildir!  

Bu ülke kuruluşunda büyük mücadeleler veren yurtseverlerindir. Vatandaşlığı parayla satın alan dolar milyarderlerinin değil!

Bu ülke, memleketine sahip çıkan ilericilerindir. Ülkeyi parsel parsel satanların babasının çiftliği değil!

Bu ülke emekçi halkındır. Patronların değil!

Bu sermaye düzen onların, bu memleket bizim!

WhatsApp