0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Zam ve sömürü düzenini başardınız!
Zam ve sömürü düzenini başardınız!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 38 zam yapıldı. İğneden ipliğe, her türlü ürüne, her gün zam gelirken, asgari ücret artışı "enflasyonu tetikler" diyerek yapılmazken, kamu emekçilerine ve emeklilere "sadaka ücreti" uygun görülürken, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yaptığı "başardık" açıklaması trajik olduğu kadar öfke uyandırıcıdır!

AKP iktidarı "patronlar" için yaptıklarını gizlemezken, Maliye Bakanı'nın elektriğe yüzde 38 zam gelen bir günde "başardık" açıklaması yapması, Maliye Bakanı'nın patronlara nasıl hizmet ettiğini göstermiştir. "Gri listeden" çıkmayı başarı olarak sunan iktidar, bu listeye girilmesine neden olan işleri kendi başarmıştır!

Kara para aklamayı, çete düzeni kurmayı, emekçilerin haklarını gasp etmeyi iyi başardınız!

AKP iktidarı şimdi bir şeyi daha başarmayı kafasına koymuştur: emekçilerin boğazını sıkarak patronları düzlüğe çıkarmaya.

Elektrik zammı gelen dalganın habercisidir, önümüzdeki günlerde AKP iktidarı çok büyük bir zam dalgasına hazırlanmaktadır.

İktidarın bu saldırısına karşı Partimiz Türkiye Komünist Hareketi emekçileri tepkisini göstermeye çağırmaktadır.

Sermayenin ve iktidarın başarısı varsa, emekçilerin de başarısı mümkündür ve zorunludur!

İktidarın emekçi düşmanı politikalarına karşı durmaya, ses çıkarmaya, yapılan zamları geri aldırmaya çağırıyoruz.

Gerçek başarıyı "patronlar" ve "iktidar" değil, emekçiler sağlayacak, memleketin geleceğini kazanacaktır!

WhatsApp