0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Dayanışmayı ve Mücadeleyi Büyütelim!
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Dayanışmayı ve Mücadeleyi Büyütelim!

6 Şubat’ta gerçekleşen deprem sermayenin bitmek bilmeyen kar hırsı, yağma ve rant politikalarının sonucunda bir felakete dönüştü. Yüzbinlerce yurttaşımız enkaz altında kaldı, on binlerce yurttaşımız yaşamını yitirdi.  

Yüzbinlerce yurttaşımız enkaz altındayken, halka parmak sallamayı adet edinmiş olan AKP iktidarı, tehdit ve hakaretlerle sorumluluğu üzerinden atmaya çalışmıştır. Depremin üzerinden yaklaşık bir ay gibi bir zaman geçmesine rağmen deprem bölgesindeki yurttaşlarımızın su gibi en temel ihtiyaçları dahi yeterli şekilde karşılanamıyorsa bu düzen çürümüş demektir. Bizlere düşen çürümüş olan bu düzenin enkazını el birliği ile kaldırmaktır. 

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi depremin ilk gününden itibaren bütün olanaklarıyla bölgede dayanışma seferberliği ilan etmiş, aynı zamanda felaketin büyüğü olan bu yağma ve rant düzenine karşı örgütlü mücadeleyi büyütmeyi hedeflemiştir. 

Partimiz mücadelemizin önemli bir tarihsel mirası olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de aynı kararlılıkla deprem bölgesindeki dayanışmamızı büyütmeye devam edecektir. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü, deprem bölgesindeki kadınlarla dayanışmayla kutlamaya çağırıyoruz!

Bu doğrultuda bütün üye ve dostlarımızı, dayanışmanın ve mücadelenin en güzel örneklerini ortaya koyan emekçi kadınların, İlerici Kadınlar Derneği öncülüğünde ördüğü 8 Mart Dayanışma Kampanyası’na destek vererek dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz!

Dayanışma ile bugünü, örgütlü mücadelemiz ile geleceği kazanacağız.

8 Mart Çarşamba günü bütün kadınları İlerici Kadınlar Derneği’nin İstanbul ve İzmir’de gerçekleştireceği eylemlere destek olmaya, bu enkazı el birliği ile kaldıracağımız yeni mücadele dönemine güç vermeye çağırıyoruz.  

Memleketi enkazdan çıkaracak, eşit, özgür, laik, sosyalist bir ülkeyi, emekçilerin iktidarı ile yeni bir cumhuriyeti kuracağız. 

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

Türkiye Komünist Hareketi

WhatsApp