Basın Açıklamaları

AKP ülkeyi katliamlar ülkesine dönüştürmüştür…

Türkiye Komünist Hareketi, Sultanahmet patlaması ile ilgili basın açıklaması

PATLAMANIN SORUMLUSU AKP’DİR!

İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan patlama sonrası ülkemiz yeni bir katliamla daha karşı karşıya kalmıştır. Suruç ve Ankara Katliamları daha hafızalardan silinmemişken bu sefer İstanbul’da gerçekleşen bu katliamın sıcaklığı içinde öncelikle yaşamını yitiren insanların ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralanan herkesin sağlığına kavuşması için gerekenler acilen yapılmalıdır.

Ankara katliamı sonrası ”Elimizde canlı bombacıların listesi var. Ama eylem yapmadan onları tutuklayamayız” açıklaması yapan Başbakan Davutoğlu’nun bu sözleri, ülkemizin katliamlar ülkesi haline geleceğinin açık itirafı olarak bir kez daha hatırlanmalıdır. Büyük kentlerin merkezlerinde gerçekleşen katliamlar ortadayken AKP iktidarının ülkemiz için bir felaket haline geldiği yeterince açık olmalıdır.

İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşen katliamın failleri ve amacı konusunda yeni bilgiler kamuoyu tarafından tartışılacaktır.  Ancak bundan daha önemlisi AKP iktidarında katliamların artık siyasetin bir aracı haline gelmiş olmasıdır. Ülkemizin tüm ilerici ve emekçi yurttaşlarını katliamların baş sorumlusu olan bu felaket iktidarına karşı örgütlenmeye ve mücadeleyi yükseltmeye çağırırız.

Bir kez daha yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diler, bu saldırıyı protesto ederiz.

Türkiye Komünist Hareketi
Merkez Komitesi

To Top