Basın Açıklamaları

AKP’nin maskesi düştü: Amerika’ya bedava, vatandaşa parayla!

AKP’nin maskesi düştü: Amerika’ya bedava, vatandaşa parayla!

Koronavirüs salgınından “başarı öyküsü” çıkarmaya çalışan ama aslında sermaye ne isterse yapan AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın maskesi düşmüştür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile bundan sonra maskelerin para ile satılacağını söylemiş ve aslında salgın üzerinden nasıl bir sömürü mekanizması döndüğünü gözler önüne sermiştir.

Ülkemizde salgın yayıldıktan sonra maske kullanmayı zorunlu hale getiren, halka ücretsiz vereceğini söyleyen, sonrasında dağıtmayı beceremeyen ve belki de bilinçli olarak tercih etmeyen AKP’nin kendisidir. Ülkemizde milyonlarca emekçi bahsedilen ücretsiz maskeleri edinememiştir.

Devletin tek elden maske üretip halka dağıtması yerine tekstil patronlarını ihya edecek şekilde maske üretim ve dağıtım planlaması yapan da sermaye partisi AKP’dir. Anlaşılıyor ki, şov dönemi bitmiş şimdi sıra patronlara mali akış sağlanmasına gelmiştir.

İnsanların salgın dönemindeki ihtiyacı olan maskeyi Cumhurbaşkanlığı seçim propagandasına dönüştüren ve evlere imzalı mektuplar yollayan Tayyip Erdoğan şimdi de çıkmış gözümüze baka baka maskelerin paralı olacağını ifade etmektedir.

Bu alınan karar açık olarak şudur: İşbirlikçi sermaye iktidarı, hibe olarak ABD ve İngiltere gibi emperyalist ülkelere gönderdiği maskelerin parasını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ödeteceğini söylemektedir!

Dini, imanı para ve kıblesi Amerika olan AKP, salgın karşısında başarı hikayesi anlata dursun, bugün halkına maske dağıtamayacağını ilan etmiştir!

To Top