TKH Diyor Ki

Başkanlığa Da, Hilafete De Hayır!

Ülkemizin güneydoğusu savaş alanıyken, komşularımızda savaş bütün yıkıcılığı ile devam ederken bu yıkımın suç ortakları başkanlık isteklerini ağızlarından düşürmüyorlar. AKP kalemşörleri ise daha ileriye gidiyor, başkanlık tartışması üzerinden şeriatı gündeme getirmekte beis görmüyorlar. Yeni Şafak gazetesinden Hayrettin Karaman bakın ne diyor:
“İslâmî sistem de referans olarak değil ama mekanizma olarak başkanlık sistemine benzer; çünkü bu sistemde halk başkanı (halifeyi, emîri) seçer, ona bey’at eder, başkan da hükümeti ve yüksek bürokrasiyi seçip tayin eder, yargıya müdahale edemez, İslâmî usule göre yasamayı ve denetimi yapacak olan heyet de başkandan bağımsızdır.” “İslâmi usule göre” yasamayı ve denetimi yapacak bir heyet de öneriyorlar: Önce başkan, sonra halife, şimdi de ulema heyeti! Halkımıza uyarımız ve aynı zamanda çağrımızdır: Bunlar başkanlıkadına şeriat istiyorlar! Gelin başkanlığa da, şeriata da, ulemaya da izin vermeyelim. Mücadelemizi büyütelim…

1 Comment

1 Comment

  1. Real Estate

    2 Nisan 2019 at 15:45

    I¡¦ve read a few excellent stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you put to make this type of magnificent informative site.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top