0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Boğaziçi Üniversitesi`nde Akademisyenlere Yönelik Saldırıya Son!
Boğaziçi Üniversitesi`nde Akademisyenlere Yönelik Saldırıya Son!

Melih Bulu İstifa!


Boğaziçi Üniversitesi`ne Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan AKP`li Melih Bulu`nun öğrenci ve akademi düşmanı politikaları hız kesmeden devam ediyor.

Öğrenciler ve akademisyenler tarafından rektör olarak tanınmayan Melih Bulu, bunca zaman sürdürdüğü öğrenci düşmanı yaklaşımlarına şimdi yenisini ekleyerek beş akademisyenin üniversitede ders vermesini sonlandırmış ve Boğaziçi Üniversitesi`ne ikinci saldırı sürecini açmıştır.

Her fırsatta akademik özgürlükten bahseden, muhalif seslerden rahatsız olmadığını ve her türlü eylemin yapılabileceğini ifade eden AKP`li Bulu, direnişin başından beri tepkisini dile getiren akademisyenlerin okulla ilişiğini keserek iki yüzlülüğünü ve AKP zihniyetinin uygulayıcısı olduğunu tekradan göstermiştir.

Atılan bu adımların nedeni açıktır. AKP iktidarı ve Melih Bulu, üniversitelerin teslim alınamayacağını gösteren öğrencilere göz dağı vermeyi amaçlamakta ve gerici, piyasacı adımlarını atmak için karşısında duran akademisyenleri tasfiye etmektedir.

Fakat bu adımlar da Melih Bulu`yu ve AKP iktidarını meşrulaştıramayacak, gençliğin ve akademisyenlerin mücadelesinin önünü kesmeyecektir.

Üniversiteleri yandaş ve atanmış rektörler eliyle şirket yönetir gibi yönetmeye çalışan AKP iktidarına, sermayenin ve gericiliğin çıkarları doğrultusunda adımlar atan rektörlere karşı gençlik ""yeni bir ülke, yeni bir üniversite"" sesini yükseltmelidir.

Melih Bulu`nun ise Boğaziçi Üniversitesi`ne rektörlük yapamayacağı her geçen gün tekrardan ortaya çıkmaktadır. Melih Bulu derhal istifa etmelidir!

TKH Gençliği

07.06.2021

WhatsApp