Basın Açıklamaları

Burası üniversite, otel odası değil!

Geçtiğimiz günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Bahri Şahin’in odasına banyo ve abdest ünitesi yapılması için harekete geçildiği gündeme geldi.

Üniversitelerimizi kendi özel mülkleri olarak gören zihniyet, öğrencilerin taleplerini hiçe sayarken, kendi keyfi için yüzbinlerce lira harcanmasını ise normal karşılayabilmektedir.

Geçtiğimiz aylarda muafiyet sınavlarından kaynaklı tepkilerini dile getiren YTÜ öğrencileri, rektörlük tarafından dikkate dahi alınmamıştı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne millet bahçesi yapılmasına karşı sesini çıkaran öğrencilere ise, rektörlük soruşturmalarla yanıt vermiş, gerici ve piyasacı yüzünü göstermiştir.

Bütün bunlara karşı bir açıklama dahi yapamayan, öğrencilerin sorunlarına sırt dönen, ses çıkarana işlem başlatan rektörlük, bugün 441 bin TL harcayarak özel banyo ve abdest ünitesi yaptıracak kadar yüzsüzdür.

Gençlik her geçen gün işsizlik ve geleceksizlikle boğuşurken, gençlik geleceksizlikten kaynaklı intihara yönelirken, bütçenin bu derecede akıl dışı bir istekten kaynaklı kullanılması açık bir şekilde öğrenci düşmanlığına tekabül etmektedir.

Biz Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri olarak, okullarımızda yaşanan sorunlara karşı mücadele etmeye, ses çıkarmaya devam edeceğiz.

Üniversiteler bizimdir, yandaşlara, gericilere, piyasaya bırakmayacağız!

 

TKH Gençliği YTÜ

16 Kasım 2019

To Top