Basın Açıklamaları

CİZRE ABLUKASINA SON VERİLMELİ! 

AKP iktidarı baskı ve zulümle ayakta kalmaya çalışıyor…

CİZRE ABLUKASINA SON VERİLMELİ!

Cizre’de fiilen uygulanan devlet güçlerinin ablukası kaldırılmalı ve tüm ülkede hayata geçirilen provokatif faşist saldırılar engellenmelidir.

Ülkemiz emekçi çocuklarının kanı üzerinden iktidarını sağlama almaya çalışan AKP, son günlerde halkları birbirine düşürmeye çalışarak, faşist çeteleri ortalığa salmış ve Cizre’de örneğinde olduğu gibi halka karşı devlet terörü uygulamaktan çekinmemiştir. Son bir haftadır sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçede ölü sayısı yirminin üzerine çıkmıştır. İnsanlar temel ihtiyaçlarını bile karşılayamamakta, çocuklar ölmekte, hayatını kaybedenler buzluklarda bekletilmektedir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ülkemizi Suriye ile karıştırmayınız demektedir. Oysa ki, Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu ikilisi, Ortadoğu’da her türlü emperyalist açılım doğrultusunda, Suriye’nin parçalanması için cihatçı çeteleri desteklemeyi kendilerine görev bellemişlerdi.

Şimdi ise bütün suçlarını devlet terörü yaratarak ve sivil faşist güçleri halkın üzerine salarak örtmeye çalışıyorlar.

Cizre halkını cezalandırma anlamı taşıyan bu faşist ve hukuksuz abluka derhal kaldırılmalı, güvenlik güçleri geri çekilmelidir. Bir haftadır insani ihtiyaçlarını karşılamaları engellenen yurttaşlarımızın her türlü ihtiyacı acilen karşılanmalıdır.

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, gericiliğe, faşizme ve emperyalizme karşı ortak mücadelenin emekçilerin bugün ortak kaderinin tek yolu olduğunun altını bir kez daha çizer.

Türkiye Komünist Hareketi

To Top