0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Dik duruş, pazarlık yaparak değil NATO’dan çıkarak olur!
Dik duruş, pazarlık yaparak değil NATO’dan çıkarak olur!

Rusya’dan alınan S-400 füzelerine karşı ABD’nin ülkemize uyguladığı yaptırımlara sessiz kalan AKP iktidarı işbirlikçi ve tüccar siyasetine devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada F-35 programına ödenen 1,4 milyar dolardan bahsederek, “Ödediğimiz para karşılığında mevcut F-16 filomuzun genişletilmesi için alınması ve elimizdeki F-16’ların modernizasyonu bir alternatif olarak değerlendirilebilir” demiştir.

Bilindiği üzere Türkiye tarafından F-35 programı için ödenen para 3,75 milyar dolardı. Kalın, yaptığı bu açıklama ile geriye kalan 2,35 milyar dolara ne olduğunu açıklamamaktadır.

ABD’nin CAATSA yaptırımlarına sessiz kalan AKP, şimdi de F-35 olmazsa bari F-16 verin diyerek tutarsız dış politikasına bir yenisini daha eklemiştir.

AKP için NATO’culuk ve Amerikancılık esastır. Bugün de, “F-35’ten arta kalan paralarımızı alacağız” söylemiyle ABD ile F-16 pazarlığına girişmek tam anlamıyla işbirlikçi siyasetin bir örneğidir. AKP, ülkeyi yönetme ehliyetini kaybetmiştir!

Dik duruş, pazarlık ve denge yaparak değil, NATO’dan çıkarak, emperyalizmle yapılan tüm anlaşmaları iptal ederek olur.

Emperyalizm ve dostları kaybedecek, yurtseverlik kazanacaktır.

WhatsApp