0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Diyanet İşleri Başkanı’na yanıtımızdır: Çare laiklik!
Diyanet İşleri Başkanı’na yanıtımızdır: Çare laiklik!

Yıl dönümü yaklaşan 15 Temmuz darbe girişimini işaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bugün Ordu’da bütün camilere gönderilen Cuma hutbesini okuyarak “muazzez değerlerin arkasına gizlenen FETÖ’nün hain darbe girişimine hep birlikte şahit olduklarını” belirtip şunları söylemiştir: “Tarih boyunca da birçok kişi ve grup dinin insanlar üzerindeki etkisinden faydalanarak çıkar elde etmekten, din istismarcılığı yapmaktan geri durmamıştır.” Demiştir.

Diyanet İşleri Başkanı, çözümü başka yerde aramasın: Çare laiklik!

15 Temmuz kanlı darbe girişimi, Amerikancı bir darbe girişimi olduğu kadar İslamcı bir cemaat tarafından gerçekleştirilmiştir! 15 Temmuz darbe girişimine cüret edenler, yıllardır ülkemizde laikliği yıkmaya çalışanlardır. 15 Temmuz darbe girişiminin yolunu yapanlar, yıllardır tarikat ve cemaatleri “sivil toplum” diye lanse edenlerdir! 15 Temmuz darbe girişiminin zemini, dini siyasete alet edenler tarafından döşenmiştir! 15 Temmuz darbe girişiminin kapısı, laikliğin ortadan kaldırılmasıyla açılmıştır!

Dün FETÖ’yle kol kola olanlar gerçekleri saptırmaktadır:  FETÖ’nün ruh ikizi bugün iktidarda, FETÖ’nün bıraktığı boşluğu ise Diyanet doldurmaktadır!

Bilinmelidir ki, “FETÖ hapiste ama fikirleri iktidardadır!” 

WhatsApp