0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Bu düzenin yarattığı kirlerin içinde boğulmak yok...  Nuriye ve Semih yaşayacak!
Bu düzenin yarattığı kirlerin içinde boğulmak yok... Nuriye ve Semih yaşayacak!
Gerici AKP ve iktidarının yarattığı ve her geçen gün halkımızın tepesine çöken bu karanlık düzene nasıl adım adım gelindiğini çok iyi biliyoruz.
AKP iktidarı ve sermaye düzeni tüm unsurları ile birlikte kol kola vererek, sömürünün en büyük halinin yaşandığı, piyasacılığın zirve yaptığı ve gericiliğin tüm toplumu teslim almaya çalıştığı bir rejimi inşa etmeye çalışıyor.
Bugüne kadar kol kola verenler sistemin en kirli yüzü açığa çıkmaya başladığı ve parlatmaya çalıştıkları düzenin yaldızları döküldüğü zaman, ezberlerine dönecek, yani ilerici düşünceye ve bunun temsilcilerine saldırarak çıkış yolunu bulmak için elinden geleni yapacak.
15 Temmuz darbe girişiminin hesabının ilerici ve devrimci insanlara kesilmeye çalışılması işte tam da bununla ilgilidir.
Ancak gerçeğin farklı olduğunu bugün tüm Türkiye toplumu görmektedir. Toplumda meşruiyeti sorulanan OHAL rejimi dikiş tutmamaktadır. OHAL`den istifade edilerek çıkartılan KHK`lar ile işlerinden uzaklaştırılan ve ihraç edilen ilerici insanların mücadelesi ise tutmayan dikişlerin patladığının en önemli göstergesidir.
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça arkadaşlarımız verdikleri mücadele ile gerici AKP iktidarının ve OHAL rejiminin en kirli yüzünün açığa çıkmasını sağladılar.
Şimdi tüm emekçiler ve vatandaşlarımız, başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça olmak üzere 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgisi olmadığı bilinen, ilerici ve devrimci kimliği yüzünden üzerine uydurma terör suçu atılı bulunan herkesin işlerine iadesi için ses yükseltmelidir. Bunun için;
OHAL ivedilikle kaldırılmalı ve çıkartılan KHK`lar iptal edilmelidir.
KHK`lar ile yapılan ihraçlar ile ilgili ciddi çalışmalar yapılarak haksız yere işten atılan herkesin işine dönmesi sağlanmalıdır. İşsizliğe ve açlığa mahkum edilen tüm yurttaşlarımızın geçen süre zarfındaki maddi, manevi kayıplarının ortadan kaldırılması için adımlar atılmalıdır.
15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili gerek devlet içerisinde, gerekse siyasi alanda ciddi bir soruşturma ve yargılama süreci başlatılmalıdır. AKP iktidarının bugüne kadar kol kola girdiği tüm FETÖ unsurlarının üzerine gidilmeli, haksızlığa uğrayan ve suçsuzluğu açık olan kişilerin hakları iade edilmelidir.
Gerici AKP iktidarının hiçbir şey olmamış gibi davranmasına inat, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yaşamalıdır.
TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ
13 Mayıs 2017
WhatsApp