0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Erdoğan haklıdır: Komünistler halkın yanındadır!
Erdoğan haklıdır: Komünistler halkın yanındadır!

Anti-komünizm çok ucuz politikadır!

AKP`li Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir koruma ordusuyla gittiği Rize İkizdere`de yaptığı konuşmada ""Türkiye`nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya geliyorlar neymiş, bizim önümüzü kesecekler."" diyerek sözde muhalefete yüklenmeye çalışmıştır.

Erdoğan konuşmasında ""Bartın`da felaket ordayız, Sinop`ta felaket ordayız, Kastamonu`da felaket oradayız, Artvin`de felaket oradayız, Antalya`da yangın oradayız, Muğla da yangın oradayız... Durmak yok yola devam."" diyerek 19 yıldır iktidarlarında yaşanan felaketlerin sorumluluğunu da üstlenmiştir! Evet, nerede felaket varsa AKP oradadır, çünkü felaketlerin bizatihi nedeni ve sorumlusu AKP iktidarıdır!

19 yıllık iktidarlarında bu kadar felaketin niye yaşandığını düşünmek yerine, komünistlerle korkutmak çok ucuz bir politikadır!

Erdoğan, suçlarını ve sorumluluklarını örtmek adına eskimiş bir taktiğe sarılmıştır. Anti-komünizm! Ama artık yurttaşlarımızın bu kara propagandaya karnı tok!

Evet, Erdoğan haklıdır!

Komünistler sadece Erdoğan`ın saydığı illerde değil ülkenin her bir karış toprağında yüz yıldır sermayenin talanına ve yobazın karanlığına karşı mücadele ediyorlar. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gericiliğin doların yeşiline olan sevdasının karşısına komünistler memleket sevdasıyla çıkmaya devam edecekler. 

Ve hiç kuşku olmasın ki komünistler ülkemizin tüm zenginliklerine, emekçinin ve köylünün alınterine, gençliğin geleceğine çöken bu karanlık sömürü düzeninin yerine emekçilerin omuzlarında yükseleceği eşit, özgür ve bağımsız yeni bir cumhuriyet kuracaklar.

Halkımız AKP`yi, İzmir depreminde enkaz üzerinde şov yaparken, yangından etkilenen illerimizde yangınla mücadele ve can pazarı devam ederken kafalarına çay atılırken, selden etkilenen illerimizde imara açılmaması gereken yerleşimlere yapılaşma izni ve yöre halkının direnişine rağmen HES`lere yol verirken hatırlayacaktır.

WhatsApp