Basın Açıklamaları

Filistin halkı yalnız değildir! Filistin’in işgaline hayır!

Emperyalist ABD tarafından gündeme getirilen “yüzyılın anlaşması”, yüzyılın en büyük kandırmacasıdır. ABD tarafından Filistin sorununun çözümü adına gündeme getirilen “anlaşma”, Filistin topraklarının İsrail tarafından fiili işgaline resmiyet kazandırma girişiminden başka bir şey değildir.

Filistin toprakları İsrail tarafından işgal edilmiş, milyonlarca Filistinli evinden olmuş, işgal edilen Filistin toprakları siyonist İsrail yönetimi tarafından yerleşime açılmıştır. Emperyalist ABD tarafından açıklanan “yüzyılın anlaşması” işte böylesi bir işgal siyasetinin dayatması olarak görülmelidir.

ABD emperyalizmi, İsrail’in güvenliği için Ortadoğu’da kanlı planlarını uygulamaktan çekinmemiştir. Irak’ın işgali ve Suriye’nin yıkımı bizzat siyonist İsrail’in çıkarları için hayata geçirilmiştir. Bir kez daha ifade etmek gerekir ki, cihat adına yola çıktığını söyleyen siyasal İslamcılar, tam da İsrail’in çıkarları adına bizzat emperyalistler tarafından Ortadoğu’da bir aparat olarak kullanılmışlardır.

AKP’nin Suriye politikası da özünde Büyük Ortadoğu Projesi’nin uzantısından başka bir şey değildir. Kimse son 10 yıldır AKP tarafından uygulanan mezhepçi ve cihatçı çeteleri destekleyen dış politikasını “ümmet siyaseti” olarak pazarlamasın! Sadece AKP’nin değil, gerici ve teokratik bütün Körfez Arap ülkelerinin de ABD’nin peşinde, siyonizmin destekçisi olarak sıraya girdiğini ibretle izliyoruz. Filistin davası, bizzat siyasal İslamcılar tarafından satılmıştır! Suriye’nin yıkımı ve İran’ın hedef tahtasına oturtulmasındaki temel amaçlardan birisinin İsrail’in güvenliği olduğu herkes için açık olmalıdır.

Irak işgal edilmiş, Arap Baharı adıyla bütün ülkelerde emperyalist yeni bir senaryo devreye sokulmuş, İran kuşatılmış, Suriye’de büyük bir yıkıma imza atılmış, bir dizi siyasi suikast devreye sokulmuştur. Bütün bu kanlı tarihin sonunda ABD tarafından gündeme getirilen şey işte “yüzyılın anlaşması” olmuştur.

Yüzyılın anlaşması adıyla sunulan proje, Filistin halkına karşı girişilmiş emperyalist yeni bir saldırıdır!

Siyonist İsrail, işgal ettiği topraklardan çekilmeli, 1967 öncesi sınırlara dönülmelidir.

Filistin halkı yalnız değildir!

Türkiye Komünist Hareketi

To Top