0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Halk aç ve yoksul, Diyanet gösteriş peşinde!
Halk aç ve yoksul, Diyanet gösteriş peşinde!

2023 yılında 35 milyar TL’lik bütçesini harcayan ve Ağustos ayında 14 miyar TL ek bütçe alan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın şimdi de altın varaklı Kur’an bastıracağı ortaya çıktı.

Ülkemizdeki emekçilerin, yoksulların, gençlerin ve emeklilerin durumu bellidir. Halkımız düşük ücretlerle çalışmaya ve açlığa talim etmekte, işsizlik herkesin kapısında beklemektedir.

İlkokul çocuklarının beslenme çantaları boştur, ülkemizde barınma ve konut sorunu zirve yapmıştır. Hayat pahalılığı almış başını gitmiştir.

Altın kaplamalı ve sıcakta renk değiştiren kapaklı Kur’an-ı Kerim baskısı için 23 milyon 206 bin 900 TL’lik ihale yapan Diyanet’in adalet anlayışı işte tam da bu örnekle ortaya çıkmıştır!

Zenginlerin ve patronların servetlerine servet kattıkları bu düzende, “Kel başa şimşir tarak” misali atılan bu adım Diyanet’in hangi sınıfın zihniyetinin ve kültürünün parçası olduğunu göstermektedir.

Türkiye’nin tarikatlara teslim edilmesinde payı olan, dinin siyasete alet edilmesinde aracı kuruma dönüşen, gerici vakıflara ve derneklere kaynak aktaran ve halkın milyonlarca lirasını gösteriş için harcayan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın emekçilerin çıkarları ile uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Halkımız bu gerçeği görmelidir.

WhatsApp