Basın Açıklamaları

#HAYIR Gazetesi yola çıktı!

Şimdi ÖRGÜTLENME zamanı! #HAYIR Gazetesi yola çıktı… Bugünden itibaren alanlarda!

İşçi arkadaş,

Sömürü çarklarını bu sefer tersine ve kendi çıkarlarımız için döndürelim. İş yerimizde, fabrikamızda, atölyede, şantiyelerde, sanayi bölgelerinde sınıf kardeşlerimiz ile “Başkanlığa Hayır Komiteleri”ni örgütleyelim. Kaderimizi elimize alalım…

Üniversite, lise öğrencisi kardeş,

Emekçi halka karşı sorumluluğumuzu yerine getirelim. Üniversitelerde, liselerde “Başkanlığa Hayır Komiteleri”nin sesini yükseltelim. Bu ülkenin aydınlık geleceğini sizler kuracaksınız.

Ev kadınları,

Kadının yeri evi, görevi ise çocuk doğurmaktır diyen gericilere inat mahallemizde, apartmanımızdan başlayarak “Başkanlığa Hayır” örgütlenmesine başlayalım. Bugün adım atmazsak yarının geç olacağını unutmayalım.

Beyaz yakalı emekçiler,

Plazalarda, büyük iş kulelerinde, çağrı merkezlerinde “Başkanlığa Hayır” sözünün büyümesi gerekmiyor mu? Susarsak karanlığın daha fazla üzerimize geleceğinin, gerici bir düzenin fabrika ile plaza arasında bir ayrım gözetmediğinin farkına varalım. Gün bu gündür.

Emekli yurttaşlar,

Yıllarca çalışıp, üç kuruş emekli maaşı ile yaşamın dışında itilenler Başkanlık sistemi ile gelecekte daha fazla yok sayılacaktır. O yüzden verdiğimiz emeklerin karşılığını alacağımız bir düzen için “Başkanlığa Hayır Komiteleri”ni örgütlemeye başlayalım. Eski iş arkadaşlarımız, akrabalarımız, mahalledeki dostlarımız ile yapabileceğimiz çok şey var…

20 Ocak 2017

 

To Top