Basın Açıklamaları

Her türden gericilik üniversitelerde karşısında komünistleri bulacak!

TKH Sakarya İl Örgütü Basın Açıklaması

Eski başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘Kamuda İsraf’ başlıklı bir sempozyum için geldiği Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciler önce özel güvenlikçiler tarafından darp edilmiş, ardından gözaltına alınmıştır. Bu görüntülere ve uygulamalara alışmamızı bekliyorlarsa yanılıyorlar. Bu hukuksuz ve mantıksız uygulamaya artık son verilmelidir. AKP ya üniversitelere gelmemeli; ya da ilerici, devrimci ve komünist öğrencilerin üniversite etkinliklerine katılması engellenmemelidir. 

Rektörlüğe çağrımızdır, öğrencilerinizin özel güvenlik görevlileri tarafından darp edilmesine seyirci kalmayın, kararı siz veriyorsanız rektörlük görevinizi bırakın. Her etkinliğiniz de öğrencileri darp ederek uzaklaştırmak ve gözaltına alıp fişlemek sizlere bir şey kazandırmayacak.

Üyelerimize ve diğer öğrencilere dönük tehditlere yönelik idari soruşturma başlatılmalı, gözaltına alınan tüm üyelerimiz ve ilerici öğrenciler bir an önce serbest bırakılmalıdır. Üniversiteler ne AKP’nin baskısına, ne de gericiliğin saldırganlığına teslim olmayacak, boyun eğmeyecek!

TKH Sakarya İl Örgütü

To Top