0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Hiç mi yüzünüz kızarmıyor?
Hiç mi yüzünüz kızarmıyor?

Katar kardeşliğinden Türkiye`nin yağmalanması çıktı:

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısı düzenleyen Katar Dışişleri Bakanı Es-Sani hiç çekinmeden “Türkiye’deki ekonomik durumu yakından izliyoruz. Türkiye’deki ekonomik sorunlardan ortaya çıkacak fırsatları dört gözle bekliyoruz” diye konuşmuştur. Aynı toplantıda bulunan Çavuşoğlu bu sözlere sessiz kalarak durumu tasdik etmiştir.

AKP iktidarının kardeş olarak gördüğü Arap şeyhlerinin egemenliğindeki Körfez sermayesinin ve Katar yönetiminin ülkemize bakışını özetleyen bu cümleleri kabul edilemez.

Ülkeyi yönetemeyen, emekçi halkı ekonomik krizin kucağına iten AKP iktidarı, açık bir şekilde ekmeğimizle oynamakta ve geleceğimizi Arap sermayesine peşkeş çekmekte beis görmemektedir. Katar Dışişleri Bakanı`nın yaptığı açıklama Türkiye`nin geleceğinin ipotek altına alındığının göstergesidir.

Katar`dan para aldınız, uçak aldınız karşılığında Tank Palet fabrikasını Katar`a peşkeş çektiniz. Başta Katar Emiri`nin annesi olmak üzere Arap sermayesinin rantı için Kanal İstanbul denilen ucube projeyle ülke topraklarını talana açtınız.

Şimdi de anlaşılan o ki, Türkiye ekonomisini tamamen Arap sermayesine ve Katar`a teslim edeceksiniz. Hiç utanmanız yok mu?

Ancak o kadar heveslenmeyin, bu ülkenin emekçileri yağmacılara ve haramilere göz açtırmayacak.


WhatsApp