Basın Açıklamaları

İkinci sağ cephe, solcuları yanında değil karşısında bulacak!

24 Haziran korsan bir seçimdir. Bu seçim, bizzat AKP-MHP tezgahıyla bir dayatma olarak toplumun karşısına çıkarılmıştır. Bu seçim, bugün AKP eliyle kurulan gerici rejimin onaylatılması seçimidir. Bu seçimler OHAL koşullarında yapılmaktadır. Bu seçimin meşruiyeti başından tartışmalıdır.

24 Haziran seçimlerinde AKP-MHP tarafından kurulan cephenin karşısında yeni bir sağ cephe kurulmuştur. Düzenin muhalif güçleri olarak sunulan partilerin AKP ve MHP’den farkları bulunmamaktadır. Çünkü hepsi birbirinden türemiştir.

Bu seçim sağın sağla yarışmasından ibaret hale getirilmiştir. Gerici-faşist AKP-MHP ittifakının karşısına konulan ittifak sağ bir ittifaktır. Dinci Saadet Partisi’nden, faşizm artığı İyi Parti’den, yılların merkez sağın temsilcisi Demokrat Parti’nin yan yana geldiği cephe düpedüz sağ ve düzen cephesidir. Bu sağcı cepheye CHP de eklenmiştir. CHP’nin sağcılaştığı bir kez daha tescil edilmiştir.

Muhaliflik adına sermaye düzen partilerinin yan yana geldiği “İkinci sağ cephe”de solcuların, sosyalistlerin ve komünistlerin yeri olamaz! Komünistlerin bu sağ cephenin bir parçası gibi lanse edilmesi düpe düz aymazlıktır.

Bu sağcılaşmaya boyun eğip teslim olacağımızı düşünenler aldanıyorlar. Bugün memleketin ve emekçilerin kurtuluşu solda ve sosyalizmdedir!

Bir kez daha ilan ediyoruz!

24 Haziran seçimleri AKP karşı-devrimiyle kurulan gerici rejimin onaylanmasıdır. Bu korsan seçimin parçası olmayacağımız gibi düzen içi projelerin, sağcı cephelerin yanında değil karşısında olacağız.

Sosyalist siyaseti her türlü yedekleme girişimine karşı sosyalizmin sesini ülkenin her köşesine taşıyacağız.

 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

2 Mayıs 2018

To Top