Basın Açıklamaları

İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen istiyoruz! | Kamu emekçileri ile birlikte alanlardayız

Sermaye düzeni ve AKP iktidarı tüm emekçileri ekonomik krizin kucağına yuvarladı, işsizlik, yoksulluk ve BÜYÜK bir geçim sıkıntısı ile karşı karşıya bıraktı.

Bugün Türkiye’de bir tarafta “Geçinemiyoruz” diyen milyonlarca emekçi, diğer tarafta ise milyon dolarlarını garanti altında tutmak isteyen bir avuç para babası ve ülkeyi yönetemeyen bir iktidar bulunuyor.

Böylesi bir dönemde tüm emekçiler gibi kamu emekçilerinin de sesi hayat pahalılığına, emekçilerin gasbedilen haklarına, yoksullaşmaya ve ülkenin kötü yönetimine karşı yükselmektedir. Kamu emekçilerinin maaşları da tüm emekçiler gibi enflasyon karşısında ezilmekte, yaşam koşulları kötüleşmektedir.

Başta eğitim ve sağlık olmak üzere tüm kamu hizmetleri insanca bir yaşam için olmazsa olmazdır. AKP iktidarının tüccar siyaseti ülkemizdeki insanca yaşam koşullarını tamamen ortadan kaldırmış, sermaye düzeninin temel yönelimi yoksullukta eşitlik olmuştur.

Bu ortamda Partimiz, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun “Geçinemiyoruz. İnsanca bir yaşam, emekten, halktan yana bir bütçe istiyoruz” başlığıyla önümüzdeki hafta sonu düzenleyeceği mitinglerine katılım gösterme kararı almıştır.

Sömürü düzenine ve iktidara karşı emekçilerin tepkisini büyütmek için bütün üye ve dostlarımızı yapılacak mitinglere güç vermeye çağırıyoruz.

İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için alanlardayız!

Türkiye Komünist Hareketi
Genel Merkez


Diyarbakır: 18 Aralık Cumartesi saat 13:30 İstasyon Meydanı

İzmir: 18 Aralık Cumartesi saat: 13:30 Gündoğdu Meydanı

Ankara: 19 Aralık Pazar saat: 13:30 Anadolu (Tandoğan) Meydanı

İstanbul: 19 Aralık Pazar saat: 13:00 Kartal Meydanı

To Top