0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

İzmir’de HDP`ye yapılan saldırıyı kınıyoruz...
İzmir’de HDP`ye yapılan saldırıyı kınıyoruz...

Ülkemizi çete düzenine mahkum edenler hesap vermelidir!


Bugün sabah saatlerine İzmir`de HDP binasına düzenlenen saldırıyı en sert şekilde kınadığımızı ifade ediyor, saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz`ın ailesine, yakınlarına ve Halkların Demokratik Partisi`ne başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.


Saldırının sorumlusunun ve bu ortama yol verenlerin çok açık bir şekilde ülkemizi mafya ve çete düzenine mahkum eden, bütün muhalif kesimlere saldırganlık düzeyini adım adım arttıran AKP-MHP iktidarı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğu gün gibi açıktır. Emekçiler için cehennem haline gelen ve her tarafından tel tel dökülen bu düzenin sonucu, toplumu ayrıştırmaktan başka bir anlamı olmayan provokatif bir saldırı ve emekçi bir kadının katledilmesi olmuştur.


İzmir’de HDP`ye dönük yapılan bu saldırı ve işlenen cinayet münferit bir olay gibi gösterilmeye çalışılsa da toplumda yaratacağı siyasi karşılığın büyük olacağı bellidir. HDP yöneticileri, son bir aydır İzmir`de bir saldırı olasılığını devlet görevlilerine ilettiklerini beyan etmektedirler. Buna rağmen böylesi bir saldırının ve cinayetin yaşanması münferit bir olay olarak kabul edilemez. Dolayısıyla bu süreçte sorumluluğu olan tüm sorumlular ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etmeli, bu provokasyona yol verenler, ülkemizi çete düzenine mahkum edenler hesap vermelidir.


Yaratmak istedikleri karanlığa boyun eğmeyecek, gerici sermaye iktidarının kendini aklamasına izin vermeyeceğiz!

WhatsApp