Basın Açıklamaları

KOMÜNİSTLER DİYOR Kİ:Madem ağaçları bu kadar seviyordunuz…

Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” adıyla düzenlenen törende konuşan Tayyip Erdoğan, “Geçmişte birileri ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. Biz işte burada ağaçlandırma yapıyoruz. Peki nerede o ağaç diye ortalığı karıştıranlar.” diyerek bir kez daha Gezi direnişine ve Geri Parkı’na sahip çıkanlara laf etti.

21 Mart Orman Haftası olmasına ve hatta Kasım ayında dikilen fidanların mevsimsel olarak tutmama riski bulunmasına rağmen Erdoğan tarafından ilan edilen ağaç dikimi bir kez daha siyasi şova dönüştürülmüştür.

Madem ağaçları bu kadar seviyordunuz, binadan geçilmeyen Taksim’deki Gezi Parkı’nın ağaçlarını niye kesmek istediniz?

Kimse ağaç bahanesiyle şehirleri talan etmemiştir. Tersine, kentlerimiz rant için bizzat AKP’nin verdiği inşaat izinleri ve ihalelerle müteahhitler tarafından talan edilmiştir.

Sokaklar haftalarca ateşe verilmemiştir. Gezi direnişi Taksim’de ve tüm Türkiye’nin meydanlarında en fazla 2 hafta sürmüş olup, gösteriler Türkiye tarihinin en barışçıl gösterileridir. Taksim Meydanı, tarihinin en güvenli, asayiş sorunlarından uzak günlerini geçirmiş ancak buna karşı halka saldıran, ateş açan ve sokakları gaz bombalarına boğan bizzat polis güçleri olmuştur.

 

 

To Top