Basın Açıklamaları

KOMÜNİSTLER DİYOR Kİ:Trakya Üniversitesi İlahiyat Dekanı kendini kandırmasın!

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Kılıç, son dönemde yaşanan intihar vakalarıyla ilgili, “O insanlar bu noktada niye intihar ediyor, yalnızlıktan intihar ediyor, dini inançların zayıflığından intihar ediyor” diye konuştu.

İntihar vakalarını tek başına dini inanç eksikliğine bağlamak, bu toplumsal sorunun altındaki gerçeğin üzerini örtmektedir. El Kaide, IŞİD gibi cihatçı çetelerin canlı bomba olarak intihar eylemleri ve katliamlar yaptıklarını nereye koyacağız? Onlardaki dini inanç fazlalığı mı?

Ülkemizde son dönem artan intihar vakalarının altında toplumsal sorunlar bulunmaktadır: Yoksulluk, borç batağı, geleceksizlik, yaşam güvencesinin yoksunluğu…

Ülkemiz bir ekonomik krizin içindedir. Bu krizin bedeli yurttaşlarımızın yaşamlarına son verecek noktaya gelmesiyle ödeniyor. Patronlar karlarına kar katarken, emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşıyor.

İlahiyat Fakültesi Dekanı, “hayata olumlu bakın” diyerek sözlerini bitirmiş: Aslında, söylediği, yoksulluğu, borç batağını ve geleceksizliği kafaya takmayın, kader deyiniz diyerek bir kez daha toplumsal eşitsizliğin ve sömürü düzeninin üzerini din ile örtmeye çalışmıştır.

Yoksulluk ve geleceksizlik kader değildir! Doğrudan kapitalizmden kaynaklanmaktadır!

 

 

 

To Top