0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Milli Eğitim’e “Türkçe yasaklansın” diyen bakan yardımcısı atandı
Milli Eğitim’e “Türkçe yasaklansın” diyen bakan yardımcısı atandı

Yıkılsın tarikatların saltanatı!

Ülkenin dört bir tarafında emekçi halkı ahtapot gibi saran gerici tarikat ve vakıfların temsilcilerinden bir tanesi olan Nazif Yılmaz Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı olarak atanmıştır. Geçmişinde imam hatip okullarında Türkçe konuşmayı yasaklamak gibi bir skandal olan Nazif Yılmaz’ın ataması AKP iktidarının gerici politikalarının son örneğidir.

Tüm akademik hayatı boyunca din eğitimi alan ve son olarak Din Öğretimi Genel Müdürü olarak görev yapan Yılmaz’ın, bakan yardımcılığına tarikatların bekçisi olarak atandığı açıktır.

Başta Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti ile bağlantısı aleni olan Yılmaz aynı zamanda ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin Denetleme Kurulu üyeliğini yapmaktadır.

“Dağa taşa imam hatip açacağız” diyen AKP iktidarı sıkıştıkça çıkışı daha fazla dinselleşmeyle ve tarikatların etkisini arttırarak sağlamaya çalışıyor. Şimdi de bu atama ile eğitim sisteminde tarikatların ve gerici örgütlenmelerin önü sonuna kadar açılmak istenmektedir.

Neredeyse Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yan kuruluşu haline dönen Milli Eğitim Bakanlığı bu sefer de içeriden yapılan bu atama ile tam anlamıyla tarikatların arka bahçesi olacaktır.

Çocuklarımızın eğitimi ve bu ülkenin ilerici, yurtsever eğitimcilerinin geleceği, çocuk tecavüzleri ile anılan tarikatlara, gerici vakıflara ve onların temsilcilerine bırakılamaz.

Bu düzen değişmelidir. Tarikatların saltanatı yıkılmalıdır!

WhatsApp