Basın Açıklamaları

Parkımıza dokunmayın!

Yağma, Talan, Rant düzenine hayır!

Ülkenin tüm kaynaklarını kendileri, aileleri, yandaşları, vakıf ve tarikatları için yağmalayan AKP hükümeti ilçemizde yeni bir talan projesine girişmiştir. Yıllardır Çekmeköy’lü yurttaşların kullandığı Ulus Pazarı yanındaki park yine yurttaşların itirazlarına rağmen yıkılmaya çalışılmaktadır. Amaçlanan yapılaşma parkın yıkılıp yerine otopark yapılmasıdır. AKP’li belediye kendi ağzı ile bunları itiraf etmiş, yeni rant projesi için kollarını sıvamıştır.

Daha önce yıkım yurttaşların direnişi ile engellese de şafak operasyonlarını seven AKP sabahın 05.00’inde barikatlar kurarak, çevik kuvvet ve bekçi yığarak yıkım makinalarını parka sokmuş ve yıkıma başlamıştır.

Aynı zamanda deprem acil toplanma alanı olarak belirlenen park yıkılarak insan hayatı tehlikeye atılmakta, rant için gözlerini kar hırsı bürümüş yandaşlara alan açılmaktadır. Nefes alacak, çocukların oynayabileceği tüm alanlar iktidar tarafından yok edilmekte, betondan bir gelecek kurulmaktadır. AKP’nin sevdiği tek yeşil doların yeşilidir.

İlçemizde yeni bir yağma, talan ve rant projesine karşı çıkıyoruz. Doğayı, yeşili ve insanı savunuyoruz. Direnen tüm yurttaşlarımızın mücadelesini büyütmeye, sadece ilçemizde değil İstanbul’umuzda ve bütün ülkemizde rant projelerine karşı örgütlenmeye çağırıyoruz. Yağma, talan ve rant rejimini değiştireceğiz, haramilerin saltanatını yıkacak, yeni bir cumhuriyet kuracağız.

TKH Çekmeköy İlçe Örgütü

To Top