0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Patronları ve iktidarı uyarıyoruz: Emekçi ile dalga geçmeyi bırakın!
Patronları ve iktidarı uyarıyoruz: Emekçi ile dalga geçmeyi bırakın!

2022 yılı için yapılan asgari ücret görüşmelerinde bugün patronları temsilen Türkiye İşverenler Sendikası (TİSK)`nın verdiği 3100 TL`lik teklif emekçilerle dalga geçilmek için verilmektedir.

Patronların vermiş olduğu asgari ücret teklifi, acı bir şaka değil, sömürü düzeninin tam kendisidir!

Bu acı şakayı ""biz TÜİK`in verilerini kullanıyoruz"" şeklinde açıklamaya çalışan patronlar için söylenecek tek şey; ""bozacının şahidi,şıracı"" atasözüdür.

Çadır tiyatrosunu andıran asgari geçim görüşmelerinde, iktidar ve sarı sendika da patronlardan aşağı kalır yanı bulunmuyor. AKP Genel Başkanı`nın verdiği 4 bin TL`lik teklif, kulis dedikodusu olarak kalırken, sarı sendika ise asgari ücreti ""seçim vaadi"" veren AKP`den bile düşük sundu.

Asgari ücretin açlık sınırının altında görüşüldüğü görüşmeler, işçi sınıfını ""size açlığa teslim edeceğiz"" anlamına gelmektedir.

Sömürü düzeninin her bir parçasını tutan iktidar-sermaye-sarı sendika üçlüsünün ise gözünü sömürdükleri emekçilerin ürettikleri bile doyuramamaktır.

Gözü doymayan bu düzen, yerin dibine batmalı!

Gözü doymayanların değil, emeğinin hakkını alanların ülkesini istiyoruz!

Asgari değil, insanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için emekçiler bu tabloya karşı sesini yükseltmelidir.

Sesimizi yükseltmek, bu komediye son vermek için partimiz Türkiye Komünist Hareketi, tüm emekçileri İstanbul Kartal meydanında 12 Aralık Pazar günü düzenlenecek mitinge çağırmaktadır.

Asgari değil, insanca bir yaşam için sosyalizmin sesini büyüteceğiz.

WhatsApp