0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Seçim öncesi diktatörlüğün yolunu arıyorlar!
Seçim öncesi diktatörlüğün yolunu arıyorlar!

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi, AKP yandaşı Prof. Dr. İzzet Özgenç ülkemizdeki durumu “ağır ekonomik bunalım” olarak niteleyerek Olağanüstü Hal (OHAL) ilanına hazır olunması gerektiğini söylemiştir.

Bunun adı faşizm çağrısından başka bir şey değildir. Ekonomik krizin sorumluları, iktidarı bırakmamak için şimdi de OHAL ilanıyla diktatörlüğün yolunu aramaktadırlar!

Ülkemizde ekonomik bir kriz yaşanmakta, emekçi halkın durumu günden güne kötüleşmekte ve AKP iktidarı ülkeyi yönetememektedir. Yandaşlar bile bunu “ağır bir ekonomik bunalım” sözüyle kabul etmişlerdir!

Bu sözleri eden yandaş akademisyen, yirmi yıldır Türkiye ekonomisini sermayenin talanına açan, kamu mallarını yabancılara peşkeş çeken, ülkeyi tam boy dışa bağımlı hale getiren, tarımı tasfiye eden, emekçilerin tüm kazanılmış haklarını ortadan kaldıran, mezarda emekliliği yasalaştıran gücün AKP iktidarı olduğunu unutmuşa benziyor.

Krizin faturasını emekçilerin, yoksulların ve geleceksizliğe mahkum ettikleri gençlerin sırtına atarak bu krizden çıkmayı hesap edenler şimdi de utanmadan OHAL çağrısı yapıyor ve bugün bu tablodan memnun olmayan halkı sindirmeye çalışıyorlar.

AKP tam anlamıyla yavuz hırsız misali Türkiye’nin gerçek sahibi olan emekçileri bastırmak, sesini kısmak istemektedir.

Biliyoruz ki krizin bedelini ödetmek için OHAL adıyla baskı rejimini emekçilere karşı kullanacaklar!

Tıpkı 24 Ocak kararlarını geçirmek için 12 Eylül faşist cuntasının yaptığı gibi!

Yıllardır “Vesayet rejimi” demagojisine sarılanların bugün OHAL çağrısı yapması ise gerçek kimliklerinin tezahürüdür!

Ancak ne yapsanız da emekçi halka boyun eğdiremeyeceksiniz!

WhatsApp