Basın Açıklamaları

Şimdi Melih Bulu İstifa Sesini Yükseltme Vaktidir!

AKP’nin Boğaziçi üniversitesine Melih Bulu’yu rektör olarak ataması sonrası gençlik mücadeleyi yükseltmiş, üniversiteye sahip çıkmış ve AKP’nin gerici, piyasacı, dayatmacı adımlarına karşı tepkisini ifade etmişti.

Boğaziçi eylemlerinin etkisinin azaltılması, gençliğin sindirilmesi, toplumun öğrencileri sahiplenmesinin kırılması için yapılan tutuklamalar ise yine gençliğin mücadelesi karşısında boşa düşmüş durumdadır.

Bugün gerçekleşen mahkeme ile birlikte tutuklu bulunan öğrenciler de serbest bırakılmış ve AKP iktidarının baskıcı uygulamalarına karşı yanıt bir kere daha verilmiştir. Bu süreç, gençliğin AKP’ye boyun eğmeyişiyle, yeni bir üniversite mücadelesini yükseltmesiyle ve Melih Bulu’ya karşı dik duruşuyla kazanılmıştır.

Üniversiteli gençlik şimdi ise “Melih Bulu İstifa” sesini yükseltmeli, üniversiteye sahip çıkmalı ve geleceğini patronlara, gericilere, atanmış rektörlere ve AKP iktidarına bırakmamalıdır. Unutulmamalıdır ki bu mücadele AKP iktidarının bütün zorbalığına, yarattığı geleceksizliğe ve yoksulluğa karşı güçlü bir yanıt olacaktır.

Gençliğe yönelik yapılan saldırıların, tutuklamaların ve baskının sorumlusu Melih Bulu ise derhal istifa etmelidir!

TKH Gençliği

02.04.2021

To Top