Basın Açıklamaları

Türkiye Komünist Hareketi’nden 1 Mayıs Özel Yayını

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), Kovid-19 pandemisi tehdidi altında ve “Dünyayı Sosyalizm Kurtaracak” sloganı girilen 1 Mayıs’ı yapacağı özel yayın ile karşılayacak.

TKH’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 12:00’da başlayacak olan özel yayına, Türkiye Komünist Hareketi Genel Başkanı Aysel Tekerek, İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ali Öztutan, Sınıf Tavrı Sözcüsü Kemal Parlak, İlerici Kadınlar Derneği Genel Başkanı Umut Kuruç, Türkiye Komünist Hareketi Gençliği’nden İstanbul Üniversitesi Öğrencisi Seyhun Sarıtaş, Avukatlar Sendikası Genel Başkanı Selin Aksoy konuk olarak katılacak.

1 Mayıs Özel Yayınında canlı bağlantıların yanı sıra,1 Mayıs tarihinden kesitlerin sunulduğu belgesel, aydın, sanatçı ve sendika temsilcilerinin mesajları, Sınıf Tavrı’nın ve müzisyenlerin Türkiye işçi sınıfına armağanı olan 1 Mayıs marşı ve 1 Mayıs gündemine ilişkin videolar, müzik dinletileri yer alacak.

Salgından da, patronlardan da büyük olan işçi sınıfımızın 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü’nü kutlar, tüm emekçi halkımızı 1 Mayıs Özel Yayınımıza davet ederiz.

1 Mayıs günü saat 12:00’da TKH 1 Mayıs Özel yayınını TKH’nin Resmi sosyal medya hesapları üzerinden izleyebilirsiniz;

Facebook; https://www.facebook.com/KomunistHareket/

 Twitter; https://twitter.com/komunisthareket

Youtube; https://www.youtube.com/channel/UCjvTNWhCIWgRwYp80XjIp5w

 
To Top