0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

TÜSİAD ve MÜSİAD Durun siz kardeşsiniz!
TÜSİAD ve MÜSİAD Durun siz kardeşsiniz!

Geçtiğimiz gün TÜSİAD`ın ""ekonominin yasalarına dönülmesi"" çağrısı sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın TÜSİAD`ı hedef alan açıklamalarına MÜSİAD`dan da destek geldi.

İki patron örgütünün bu şekilde karşı karşıyaymış gibi görünmesi büyük bir ilüzyondan ibarettir. Varlık nedenleri ücretli emek sömürüsüne dayanan para babalarının öz örgütleri olan TÜSİAD ve MÜSİAD`ın AKP iktidarının güncel ekonomi politikaları üzerinden karşılıklı yaptıkları açıklamalar emekçi halkımızın yaşadığı sömürüye, işsizliğe ve yoksullaşmaya asla ilaç olamaz.

Bir tarafta bugüne kadar AKP ile içli dışlı bir şekilde çarklarını döndüren, bugün ise ekonominin yasalarına dönülsün diyerek, Türkiye`de sömürü düzeninin ve kendi kârlarının devamlılığını isteyen bir TÜSİAD var.

Diğer tarafta ise AKP iktidarının ülkeyi batağa sürükleyen politikalarına destek çıkarak Türkiye`de sömürü düzeninin ve kendi kârlarının devamlılığını isteyen bir MÜSİAD var.

Örneğin her iki patron örgütüne de, Türkiye`de ortalama ücretlerin asgari ücretin iki katına çekilmesi, sekiz saatlik iş gününün kayıtsız şartsız uygulanması ve güvencesiz, kayıtsız çalışmaya karşı mücadele gibi çok temel bir öneriyi yapsanız bile verecekleri yanıtın HAYIR olacağından adımız gibi eminiz.

O yüzden emekçi halkımız bu kayıkçı dövüşüne aldanmamalıdır.

Fabrikalar, tarlalar, doğal kaynaklar ve tüm kamu varlıkları emekçi halka aittir. Bunların üzerine emekçilerden çalınanlar ile kurulan sistem ise patronlarındır.

Bu memleket bizimdir, bu düzen ise onların!
Bu düzen değişmelidir!

WhatsApp