0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Ülkemizin geleceğinin bombalarla şekillenmesine izin vermeyelim!
Teröre lanet olsun! Emekçi halkımızın başı sağolsun!
Ülkemizin geleceğinin bombalarla şekillenmesine izin vermeyelim!

Dün İstanbul Beyoğlu İstiklâl Caddesi’nde düzenlenen terör eyleminde yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarının ve tüm emekçi halkımızın başı sağolsun. Türkiye Komünist Hareketi olarak yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan bombalı katliamlar süreci herkesin hafızasında canlı bir şekilde yer almaktadır. Bugün benzeri şekilde İstanbul’un en merkezi ve kalabalık noktasında yapılan bu terör eylemi ülkenin geleceğinin karanlığa sürüklenme ihtimalinden başka bir yöne işaret etmemektedir.

Gericiliğin ve emperyalizmin tasallutunun olduğu her yerde bombalı katliamlar da, savaşlar da, terör eylemleri de eksik olmamaktadır. Emperyalizmin bölge politikalarının sonucu, halkların kardeşliğine darbe vuran ve sivil halkı hedefleyen katliamlar ülkemizde yaşanmıştır. Yakın tarihimizde 2015 ve 2016 yıllarına bakıldığında Suruç'ta, 10 Ekim Ankara Garı'nda, Beşiktaş Dolmabahçe'de, Ankara Çankaya Merasim Sokak ve Kızılay Güvenpark'ta, Bursa'da, İstanbul Vezneciler ve Sultanahmet'te, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, Diyarbakır'da, Kayseri'de, Gaziantep'te, Elazığ'da ve Reina gece kulübünde yaşanan katliamlar bunlara örnektir. Ülkemiz ve emekçi halkımız bir kere daha böylesi bir katliamdan nasibini almış durumdadır.

İstikrar ve huzur diyerek iktidara gelenler bugün istikrar ve huzurun devam etmesi için kendi iktidarlarının ve istibdat rejiminin devam etmesi gerektiğini vaaz ediyorlar. Oysaki, biz bu oyunu daha önce gördük ve yaşadık. Türkiye’yi Suriye’de cihatçı çetelerin hamisi haline getirenler, ülkenin sınırlarının delik deşik olmasına neden olanlar, yakın geçmişte yaşanan bombalı katliamlara gözlerini kapatanlar, emperyalizmle içli dışlı olmaya devam edenler bugün yüksek perdeden konuşsalar da nafile. Gericilik ve emperyalizmle mücadele etmeden terörle mücadele edilemez!

Türkiye’nin emekçileri, sermaye diktatörlüğünün ve istibdat rejiminin altında, emperyalizme bağımlı bir şekilde yaşamaya mecbur değildir!

Türkiye’nin geleceğinin bir kere daha bombalarla şekillendirilmesine dur diyelim!

Teröre lanet olsun, emekçi halkımızın başı sağolsun!

WhatsApp