0541 515 1920 | iletisim@tkh.org.tr

Ülkemizin güvenliği Arap şeyhlerine emanet!
Ülkemizin güvenliği Arap şeyhlerine emanet!

“Ekonomik kurtuluş savaşı” nın altında da Katar çıktı:

Bugün Katar-Türk Müşterek Kuvvet Komutanlığı`nda konuşan AKP`li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ""Katar`ın güvenlik ve istikrarını kendi ülkemizinkinden ayrı tutmuyoruz"" dedi.

Hatırlanacağı üzere dün de Katar Dışişleri Bakanı, Türkiye ekonomisinin yaşadığı krizin yaratacağı olanakları dört gözle beklediklerini söylemiş, AKP iktidarının Körfez sermayesi ile yürüttüğü mesainin arkasında kirli hesaplar olduğunu gözler önüne sermişti.

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin çözümü için “ekonomik kurtuluş savaşı” verileceğini söyleyen ve kendisine karşı çıkanları “dış güçlerin maşası” olmakla itham eden AKP iktidarının maskesi bugünkü açıklama ile düşmüştür.

Görünen köy kılavuz istemiyor: AKP iktidarı, Türkiye’nin ekonomisini de, güvenliğini de Arap şeyhlerine ve Körfez sermayesine teslim edeceğini Cumhurbaşkanı Erdoğan aracılığıyla itiraf etmiş durumdadır.

Gerçek bir kurtuluş savaşı, emperyalistlerden ve onların işbirlikçisi sermaye güçlerinden koparak, ülkemizi sömürgeye çeviren anlaşmalar elinin tersiyle iterek verilir. Ekonomik kurtuluş, sermayeye peşkeş çekilen kamu kurumlarının devletleştirilmesiyle, üretim araçlarının emekçilerin mülkiyetine geçmesiyle, merkezi planlamayla ve üretim ekonomisiyle olur.

Ülkenin güvenliği NATO’dan çıkarak, emperyalizmin dünya üzerindeki askeri operasyonlarından çekilerek, Taliban dostluğuna son vererek, cihatçı örgütlerden ve Körfez sermayesinin gerici politikalarından uzak durarak sağlanır.

Onlar ülkeyi parsel parsel satıyor, geleceğimizi Arap şeyhlerine peşkeş çekiyorlar.

Biz insanca bir yaşamı, eşitlikçi bir düzeni ve bağımsız bir ülkeyi mutlaka kuracağız.

WhatsApp